Шевченківські дні в Угорщині

 З 24 по 26 березня в Угорщині з великим успіхом пройшли святкування Шевченківських днів. Організаторами урочистих заходів у їх рамках стали Державне самоврядування українців Угорщини, Посольство України в Угорщині та Товариство української культури в Угорщині. 

Першим із серії заходів стало урочисте покладання квітів та вінків до пам’ятника Тарасу Шевченку у Будапешті.
За багаторічною традицією українці Угорщини зібралися на площі Тараса Шевченка у Будапешті, біля пам’ятника Великому Кобзарю, щоб віддати шану геніальному українському поету, пророку української нації Тарасу Григоровичу Шевченку та відзначити 203-тю річницю від дня його народження. (Пам’ятник Тарасу Шевченку було відкрито 11 липня 2007 року. Його автором є Львівський скульптор Іван Микитюк.)
На церемонію покладання з’їхалися українці з усіх куточків Будапешта та багатьох міст Угорщини, де діють місцеві осередки українського самоврядування, – Сегеда, Комарома, Варпалоти, Веспрема, Вацу, Мішкольця, Ніредьгази.
Розпочалася церемонія «Заповітом» Шевченка у виконанні Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г.Верьовки.
Продовжили захід керівник українського національного театру в Угорщині Олександра Корманьош та угорський актор Роберт Гараї, у виконанні який прозвучав уривок з поеми Тараса Шевченка «Кавказ».
Далі з вітальним словом до присутніх звернулися президент Державного самоврядування українців Угорщини Юрій Кравченко, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп та представник української меншини в Парламенті Угорщини, перший заступник президента Світового конгресу українців, голова Європейського Конгресу Українців та голова Товариства української культури в Угорщині пані Ярослава Хортяні.
Під мелодію пісні на слова «Шевченка» «Думи мої…» у виконанні хору ім. Г. Верьовки до підніжжя пам’ятника лягли вінки від державного, столичного та місцевих українських національних самоврядувань Угорщини, Посольства України в Угорщині, Почесного Консульства Угорщини в Івано-Франківську, керівників Товариства «Csillag Falu» та квіти від шанувальників творчості Кобзаря.
І завершилася церемонія покладання могутньою і хвилюючою піснею «Реве та стогне Дніпр широкий», яку разом з українськими хористами виконали всі учасники заходу.