«Поклоняємось страстям Твоїм, Христе»

«Поклоняємось страстям Твоїм, Христе»

В останні дні Великого посту із духовною програмою «Поклоняємось страстям Твоїм, Христе» Національний хор ім. Г.Г.Верьовки подарував чернівчанам незабутні миті єднання з Високим та Вічним. Кращі українські та світові музичні шедеври сакрального змісту від старовинного українського духовного канту до «Реквієму» Моцарта стали чимось набагато глибшим ніж послідовність номерів чудової концертної програми у 2-х відділах. Це була суцільна Молитва, де крізь призму піднесеної Музики кожен присутній у залі був змушений відчути краплину страждань Спасителя, вклонитись Йому, замислитися над неосяжними речами нашого духовного буття.
Натхненному розкриттю виконавцями художнього змісту музичних творів сприяла вдала режисура – побудова програми концерту за принципом єдиної художньої композиції (тексти до хорових творів читав сам Зеновій Корінець – керівник колективу). Високий професійний виконавський рівень хору підкреслили чудовий стрій, багата палітра нюансів (зокрема вражаюче фантастичне piano). Зиновій Михайлович заслужено відзначив сумлінну роботу хормейстера колективу – нашої землячки Вікторії Розбінської-Яреми.
Важлива виконавська особливість хору – досконале володіння різними вокальними манерами від аутентичного народного співу до академічного вокалу підкреслило той факт, що колектив працює у руслі сучасних тенденцій серед професійних академічних хорів, а саме виконавської універсальності та багатопрофільності, що практично дає необмежені можливості щодо вибору репертуару. Підтвердження цьому – «Реквієм» Моцарта, що прозвучав у кращих традиціях класичного виконавства у гарній співпраці із музикантами різних регіонів України, яких об’єднав цей проект – прекрасним квартетом солістів зі Львова, Тернополя, Києва, Луганська та Чернівецьким Академічним симфонічним оркестром під орудою Йосипа Созанського.
Подібні проекти – це те, що без зайвого пафосу написаних слів об’єднують людей на сцені і в залі, у мистецтві і у житті, об’єднують глибоко і по-справжньому.

Надія Селезньова,

художній керівник академічного
філармонійного камерного хору «Чернівці»,
член правління хорового товариства імені Миколи Леонтовича Чернівецького облвідділення НВМС