https://www.cerkva.info/posts/bohosluzhinnia-u-nediliu-25-tu-pislia-piatydesiatnytsi-18-11-2018

Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого I ступеню

18 листопада 2018 року, у неділю 25-ту після П’ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

З нагоди 75-річчя творчої діяльності Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки Святійший Патріарх Філарет відзначив славетний колектив – Орденом святого рівноапостольного князя Володимира Великого І ступеня.

Вітаючи колектив хору з ювілеєм Предстоятель відзначив:

“Сьогодні ми раді, що цей шанований не тільки всім українським народом, а й в інших країнах, хор співав з нами Божественну літургію. Я згадую радянські часи, коли хори існували, а співати церковні піснеспіви не дозволено було. А тепер Господь дав нам такий час і такі умови, що не тільки такий хор співає духовні піснеспіви, а співає їх в соборі. 

Тому, ми, по-перше, дякуємо сьогодні вашому прекрасному колективу за спів, а головне, я хочу вас від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату привітати з 75-літтям від дня заснування вашого хору імені Верьовки і нагородити ваш колектив – Орденом святого рівноапостольного князя Володимира Великого І ступеня. 

Ми бажаємо, щоб ваш хор і надалі не тільки прославляв Україну своїми довершеними піснеспівами, а щоб він піднімав духовність в нашій українській державі, серед нашого українського народу. Бо на людину діє слово, а більше слова діє спів. Спів доходить до серця. Тому, ви маєте можливість доносити справжню любов до людських сердець, щоб вони навертались до Бога. Ми бажаємо вам многії і благії літа”.

Духовенство і парафіяни храму проспівали хору імені Верьовки святкове козацьке многоліття.

На згадку про знаменну подію учасники хору зробили спільну світлину з Предстоятелем Київського Патріархату.

Цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Святійший Патріарх Філарет у співслужінні духовенства кафедрального собору читав акафіст Покрову Божої Матері.